Programi - Tekmovanja

TEKMOVANJA

oleg športnih tekmovanj se bodo učenci udeležili tudi tekmovanj s posameznih predmetnih področij, ki prinašajo točke za pridobivanje štipendije, nekatera pa tudi točke za vpis v srednjo šolo - tekmovali bodo za:

KOLEDAR TEKMOVANJ 2012-2013

Dosežki na državnem nivoju 2011-2012podelitve2012

KOLEDAR TEKMOVANJ 2011-2012

KOLEDAR TEKMOVANJ 2010-2011

Dosežki na državnem nivoju 2008-2009.

Učenka šole 2010 - Helena Plešnik

SlikaVztrajna, marljiva, vestna, vedoželjna, zanesljiva. Takšna je Helena. Je kot mravljica, ki premaguje ovire s silno željo doseči cilj. V času svojega šolanja je dosegla zelo veliko svojih ciljev. Naj jih imenujemo cilji ali rezultati, motivi ali vedoželjnost, bera teh uspehov je neverjetna. Število vseh priznanj je krepko preseglo številko 60. Najbolj žlahtna so seveda zlata dosežena na državni ravni in mislim, da je prav, da jih še enkrat naštejemo:

- 3. razred - vesela šola,

- 5. razred - vesela šola,

- 7. razred - matematika, likovni svet otrok, vesela šola,

- 8. razred - fizika, matematika, kemija, slovenščina, likovni svet otrok,

- 9. razred - matematika, kemija, fizika, logika, znaje o sladkorni bolezni.

"Mislim torej sem", je že davno tega rekel Rene Descartes. Torej, uporabljajmo možgane, tako bo naš svet lepši in boljši. Helena je dokazala, da zvesto sledi temu načelu, čeprav njen čas šele prihaja. Lahko je vzor mlajšim in ne nazadnje številnim starejšim, katerim žar nemirnega uma zamre pod težo pritiskov modernega načina življenja. Zato Helena, ostani zvesta svojim sanjam, tvoja zvezda je svetla. V veliko veselje in čast nam je, da si bila naša učenka. In, ker naša življenja trenutno okupira tudi nogometna evforija, si bom za konec dovolila citirati našega bivšega nogometnega selektorja: "Helena - KAPO DOL".

Razredničarka: Metka Berk, prof.

SlikaIzjemno učno uspešni učenci 2010: Tjaša Gorjanc, Helena Plešnik, Vid Puc, Barbara Verhovnik, Iza Meh, Lea Krt, Anja Menih, Ana Urbanc, Klementina Borovnik, Jernej Katanec.

Ekorgov TV kviz v aprilu 2009: Odgovorno ravnanje z odpadki, Obnovljivi viri energije in učinkovita raba energije. (V Celjski regiji že nekaj let pripravljajo kvize s področja ekologije, na njih tekmujejo učenci 3. triade. Vsakič posnamejo TV oddajo v enem od podjetij, letos so jo v Termoelektrarni Šoštanj).

Učenci 4., 5. in 6. razreda: revija National Geographic junior organizira kviz Bistroum. Vsebina kviza v revijah od februarske do aprilske številke oz. na njihovi spletni strani. Po pripravah na kviz sledi šolsko tekmovanje v začetku maja, najboljših 150 iz vse Sovenije se pomeri v finalnem kvizu konec maja v Ljubljani.

Tekmovanje Hitro in zanesljivo računanje.