Programi - Tekmovanja -Eko kviz, Ekorgov kviz

eko kviz 2010-2011

Eko face - pozdravljeni!

Zopet prihaja čas, da se pripravimo na tekmovanje v EKO KVIZU. Še vedno sprejemamo prijave ekip. Več nas bo, večje so možnosti za zmago. Prijave zbirajo ga. Tjaša Hudarin, prof., ga. Alenka Sinigajda, prof., in ga. Saša Kokol, dipl. vzg.

Tudi letošnje tekmovanje v eko znanju bo namenjeno tričlanskim ekipam šesto-, sedmo- in osmošolcev ter bo usmerjeno k učenju na zabaven način. Učenci bodo spoznali pomen biotske raznovrstnosti, podnebnih sprememb in učinkovite rabe energije.

Vsi sodelujoči učenci v Ekokvizu 2010/11 bodo prejeli priznanja za udeležbo na kvizu in praktična darilca, najboljši v posamezni regiji pa priznanja za dosežek. Za nagrade najboljšim na državnem tekmovanju bo poskrbel Telekom Slovenije, poleg tega bo najboljšim šolam podelil tudi donacije za ekonaložbe v skupni vrednosti 10000 €.

Šolsko tekmovanje: 9. 3. 2011

Državno tekmovanje: 20. 4. 2011

Več o tekmovanju, gradiva

ekorgov kviz - učinkovita raba energije 2009-2010

Ekipa26. 5. 2010 se je končalo tekmovanje v Ekorgovem kvizu. Zmagala je OŠ Ljubečna. Ekipa naše šole je izpadla v četrtfinalu, kjer smo tekmovali proti zmagovalni ekipi.

11. 5., Celje, četrtfinale Ekorgovega kviza; zmaga in napredovanje v polfinale.

Predtekmovanje4. 5., Celje, televizijsko tekmovanje v znanju Ekorgovega kviza. Ekipa naše šole je premagala ekipo OŠ Frana Krajnca iz Celja in se uvrstila v četrtfinale.

Da smo pridobili veliko znanja o učinkoviti rabi energije in premagali prvo oviro, se morava zahvaliti članom ekipe: Neži Rotnik, Ani Jakob, Janu Pušniku, Ajdi Kavšak in Kaji Koželnik. V veliko pomoč so nam bili tudi naši navijači, ki so ekipo v času tekmovanja vneto in športno spodbujali.

Mentorici: Alenka Sinigajda, prof., Saša Kokol, dipl. vzg.

Letos se je, poleg 9 celjskih šol, pridružilo tudi 9 novih šol iz celotne Savinjske regije, tako da je v znanju s področja ekologije, energetike in odpadkov tekmovalo 18 šol. Ekorgov TV-kviz se je v sezoni 2009/10 osredotočil predvsem na dejstvo, da je Okolje naša skupna odgovornost! In da mora vsak posameznik prispevati k čistemu lokalnemu okolju. Naučiti se je bilo potrebno veliko o učinkoviti rabi energije in ravnanju z odpadki. Ekipa naše šole je v prvem krogu premagala OŠ Frana Krajnca iz Celje (ki so potem izgubili šele v polfinalu), v drugem IV. OŠ Celje in se tako uvrstila v četrtfinale, kjer smo se morali spopasti z letošnjo zmagovalno ekipo OŠ Ljubečna, ki je res prekipevala od znanja. Naša šola se je tako uvrstila med 5. in 8. mestom.

EKOKVIZ

11. in 16. 3., tekmovanje v ekoznanju na Ekokvizu za učence 6.-9. r.

11. 3., šolsko tekmovanje: Polovica učencev je dosegla 60 % in prinesla veliko točk za nadaljnje tekmovanje. Na televizijsko tekmovanje se lahko uvrstijo: Jan Pušnik, Alja Glamočanin, Ajda Kavšak, Manja Kopušar, Ana Jakop, Neža Rotnik, Lea Krt, Barbara Ledinek, Kaja Koželnik, Helena Plešnik.
16. 3., regijsko tekmovanje v ekoznanju na Ekokvizu za učence 6.-9. r. Letos se je na ta kviz prijavilo kar 188 šol s 1288 ekipami, tako da je tekmovalo okoli 3800 učencev po celi Sloveniji. Naša šola je imela prijavljenih pet ekip. Bili so zelo pridni in pridobili veliko znanja na temo NATURA 2000. Naša najboljša ekipa je osvojila 15 mesto med 227 ekipami. Postali smo prave EKO FACE.

Mentorica: Alenka Sinigajda, prof.