Programi - Tekmovanja -Lutke. Folklora

pika poka pod goro 2012

V petek, 11. maja 2012, je bila v Rogaški Slatini prireditev Pika poka pod goro. Gre za državno srečanje otroških folklornih skupin, ki se predstavljajo s petjem, plesom, ljudskimi običaji. Folklorna skupina naše šole se je predstavila z odrsko postavitvijo DILE.
Tako še danes marsikje v naših krajih pravijo podstrešju starih kmečkih hiš. Ti prostori so bili nekoč  prava zakladnica raznih omar, skrinj, kufrov, kamor so včasih pred otroki shranjevali, skrivali in celo zaklepali bolj ali manj dragocene predmete, celo hrano. Delček tega smo odkrivali letos na folklornih vajah.
Z delom in energijo, prizadevnostjo ter odgovornostjo smo osvojili ZLATO PRIZNANJE.

Peli, plesali in igrali so:

Neža Menih Dokl
Klara Vasle Starič
Anja Reberšak
Žan Lenko
Tina Rajšter
Urban Podvratnik
Sara Anžej
Blaž Mežnar
Neja Rihtar
Anže Goršek
Ajda Lebar
Neja Dobelšek
Hana Marija Žibert
Luka Ovčjak
Jan Ovčjak

Mentorici Mihaela Ovčjak, prof. in Martina Žohar, dipl. vzg. vsem čestitata.

Folklora 2010-2011

z IGRO IN PLESOM V POMLAD

Četrtek, 10. marec 2011

igra2011Bil je en lep večer, v katerem so se na območnem srečanju predstavile otroške in mladinske folklorne skupine, ki na področju Šaleške doline in širše ohranjajo oziroma poustvarjajo prvine ljudskega izročila. Prireditev sta v Kulturnem domu Šoštanj pripravila Javni sklad republike Slovenije za kulturne dejavnosti – Izpostava Velenje in Zavod za kulturo Šoštanj.

Danes otroške folklorne skupine na oder postavljajo ljudsko bogastvo otrok in odraslih, ki ga ustrezno spremenijo in prilagodijo ter ga s pomočjo izkušenih mentoric oblikujejo v programe tako imenovane odrske postavitve. Skozi svoje nastope v gledalcih vzbujajo spomine na pretekli čas s pomočjo ljudskih pesmi, šeg in navad, ljudskega plesa ter otroških iger.

Otroška folklorna skupina Lepi kamen OŠ Šoštanj je na tem srečanju predstavila kožuhanje. Tega ljudskega običaja so se otroci nekoč veselili. Čeprav je bilo treba trdo delati, je čas hitro mineval, saj so ljudje peli, se zabavali, si pripovedovali šale in zgodbe in po "likofu" plesali dolgo v noč.

O običaju smo veliko izvedeli s pomočjo starih mam in dedkov, ki so nam svoje spomine tudi zapisali.

Plesalci OFS Lepi kamen so svoj nastop opravili odlično; z žarom ter neverjetno energijo so navdušili gledalce v dvorani.

Mentorici OFS OŠ Šoštanj Lepi kamen:
Martina Žohar, dipl. vzg.
Mihaela Ovčjak, prof.

14. državna revija otroških folklornih skupin

Folklora Rogaška Slatina 2010V četrtek, 6. maja 2010, so se učenke in učenci OFS Lepi kamen udeležili 14. državne revije ljudskih pesmi, plesov in običajev PIKA POKA POD GORO v Rogaški Slatini in osvojili srebrno priznanje. Čestitamo!

Sodelovali so:
Ajda Lebar, Neja Dobelšek, Maruša Zajc, Hana Marija Žibert, Teja Ružič, Hanna Karić, Luka Ovčjak, Taja Srmčnik ,Tina Lihteneker, Saša Strožič , Ajda Movh, Nika Krošl, Klara Klančnik, Jan Ovčjak

Mentorici: M. Ovčjak in M. Žohar

XII. regijsko srečanje lutkovnih skupin

V petek, 9. 4. 2010, so se učenci lutkarskega krožka in ansambelske igre udeležili
XII. REGIJSKEGA SREČANJA LUTKOVNIH SKUPIN ''LUTKARIJE IN VRAGOLIJE''.
Srečanje se je odvijalo na odru Hermanovega gledališča Muzeja novejše zgodovine Celje.
Srečanja so se udeležili: Hana Marija Žibert, Ajda Lebar, Tilen Apatič, Hanna Karič, Pika Kretič, Klara Pirnat, Nika Nahtigal, Tina Kopušar, Vid Ojsteršek, Petja Plamberger, Eric Zager, Neja Kotnik, Tina Rotnik, Žiga Brezovnik, Tamara Čujež, Mihaela Koželjnik, Žan Urbanc, Žiga Krajnc, Špela Stropnik, Ožbej Venišnik, Miha Zager in Blaž Solina.

Mentorici: Andreja Didovič, prof. in Metka Berk, prof.

državna revija otroških folklornih skupin

Sliki7. 5. 2009, je bila v Rogaški Slatini 13. državna revija ljudskih pesmi, plesov in običajev Pika poka pod goro, ki so se je udeležili mladi folkloristi iz otroške folklorne skupine OŠ Šoštanj Lepi kamen. Predstavili so se z ljudskim običajem lofiranje in osvojili zlato priznanje.

Vsem članom skupine Lepi kamen za dosežen uspeh iskreno čestitamo.

Mentorici: Mihaela Ovčjak, prof, Martina Žohar, dipl. vzg.

državna revija otroških folklornih skupin

8. 5. 2008, je bila v Rogaški Slatini 12. državna revija ljudskih pesmi, plesov in običajev Pika poka pod goro, ki so se je udeležili mladi folkloristi iz 2. a, b in c ter 3. b in c.

Odrska postavitev Oj lepo je res na deželi, v izvedbi učencev 2. in 3. razreda, je prejela bronasto priznanje.

Mentorici: Mihaela Ovčjak, prof, Martina Žohar, dipl. vzg.