Programi - Tekmovanja - Natečaji

natečaj erica

Slika ERICO

embalaža je vsepovsod okrog nas - pesniško-likovni natečaj: s pesmijo do ločenega zbiranja odpadkov

Podjetje Slopak - družba za ravnanje z odpadno embalažo in s sodelovanjem nacionalne koordinacije ekošol Slovenije razpisuje slovenski natečaj Embalaža je vsepovsod okrog nas, ki bo potekal od 10. 2. do 30. 4. 2010.

Šolarji bodo morali napisati Eko-pesem na temo, ki se navezuje na ločevanje odpadkov. Eko-pesem pa naj nato lično predstavijo na plakatu (A3 format). Priporočajo, da jim pošljete svoje Eko himne ali napišete pesem o stvareh, ki jih boste videli na izobraževalnem DVD-ju o odpadkih "Eko film" o reciklaži odpadne embalaže, ki ga bodo poslali vsem prijavljenim šolam brezplačno. Pri izbiri pesniške in likovne tehnike ni omejitve. Pogoj je, da se pesem predstavi na plakatu, če pa je zapeta pa v formatu .mp3.

Delo je skupinsko, zato bo nagrajen sodelujoči razred.

Strokovna komisija bo ocenjevala po triadah in regijsko (3. 5., 12 regij v Sloveniji, v vsaki kategoriji zmaga 1 razred). Izbrali bodo 36 razredov, učence nagrajenih razredov pa nagradili s praktičnimi nagradami. Izmed regijskih zmagovalcev bodo v vsaki triadi izbrali najboljši plakat. Učenci zmagovalnih razredov (3) bodo potovali v Gardaland.

Zmagovalce bodo razglasili na dan podnebnih sprememb, 14. maja 2010.

Kriteriji ocenjavanja so všečnost, izvirnost besednega izražanja ter likovna dovršenost plakata.

Najboljši plakat sodelujočega razreda (razred, mentor, polni naslov šole) se pošlje na SLOPAK d.o.o., Vodovodna 100, 1000 Ljubljana, pesem .mp3 pa na slopak.obvestila@slopak.si

praznična voščilnica (6. natečaj)

Na razpis, ki ga je objavila Mestna občina Velenje in Muzej Velenje, se je prijavila tudi OŠ Šoštanj s POŠ Ravne. Podarili so enajst enakovrednih nagrad. Med nagrajenimi je bila tudi PATRICIJA MIKLAVŽINA, OŠ Šoštanj, mentorica: Mija Žagar.

Voščilnice so bile razstavljene od 11. decembra 2009 do 6. januarja 2010 v prostorih Velenjskega gradu. Nagrajene voščilnice bo Muzej Velenje po razstavi izročil Mestni občini Velenje. Dajejo se na voljo za tiskanje. Ostale razstavljene voščilnice bodo po razstavi hranili v arhivu Muzeja Velenje.

likovni in literarni natečaji

Slike15. 10. 2009, Direktor Kmetijske zadruge Šaleška dolina, Ivan Drev, je učencem razdelil nagrade za likovna in literarna dela razstavljena na prireditvi Podeželje in mesto z roko v roki v Škalah, 12. 9. 2009. Nagrade so prejeli: Vanja Kofler, Katja Delopst, Miha Balant, Tomaž Turinek, Miha Cigler, Jaka Hudobreznik, Lana Lucija Tajnik, Vesna Krajnc, Amadeja Sovič, Vesna Žnidar, Aljaž Rotnik, Jana Kotnik, Mihaela Koželjnik, Neja Skornšek, Klara Vasle, Klara Geršak, Lana Ovnik, Igor Rojnik, Gregor Klinc, Lana Tajnik.

NATEČAJI 2008-09

5. 3., Medobčinsko društvo invalidov Šaleške doline Velenje je podelilo priznanja za uspešno sodelovanje v pedagoški akciji na temo invalidnost pri Zvezi delovnih invalidov Slovenije. Priznanja za spis so prejele učenke: Lea Krošel, 7. a; Ajda Gregorc, 8. a; Barbara Spital, 6. c. Knjižne nagrade za likovna dela pa: Ana Žigon, 1. c; Anže Goršek, 1. c; Dejan Borić, 1. c; Gašper Jovan, 2. b; Bianca Štih, 2. b; Patricija Kovač, 2. b. Šoli Šoštanj pa je bila podeljena pohvala in priznanje za sodelovanje v tej akciji.