Utrip šole - Mladi raziskovalci

mladi raziskovalci Logo

29. gibanje mladi raziskovalci za razvoj šaleške doline

21. 5. 2012, Murska Sobota, 46. državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije

Mlade raziskovalce in mentorje sta nagovorila predsednik republike dr. Danilo Türk in predsednik Zveze za tehnično kulturo Slovenije dr. Mitja Slavinec.

tega državnega tekmovanja so se udeležili tudi učenci naše šole, ki so s svojo raziskovalno nalogo več kot odlično zastopali ime OŠ Šoštanj, in sicer so osvojili:

Anja Drev je pod mentorstvom Urške Jakopin in Simone drev osvojila srebrno priznanje.

Leja Jelenko in Eva Kučiš sta pod mentorstvom mag. Aleksandre Gačič osvojili srebrno priznanje.

Rok Urbanc in Žiga Krajnc pa sta pod mentorstvom Tomaža Repenška dosegla na področju ekonomije prvo mesto in s tem zlato priznanje.

Vsem mladim raziskovalcem in njihovim mentorjem iskreno čestitamo za njiohov dosežek!

11. 5. 2012, nagradni izlet za mlade raziskovalce

Velenje - arboretum Volčji potok - tehniški muzej Bistra pri Vrhniki - Ljubljanski grad

12. 4. 2012, Velenje, slovesna podelitev priznanj mladih raziskovalcev Savinjsko-Šaleške regije. OŠ Šoštanj je sodelovala s štirimi raziskovalnimi nalogami. Na državno tekmovanje so se uvrstile 3 naloge. Vsi mladi raziskovalci so s svojim radovednim duhom in nalogo izkazali uspešnost, predvsem pa so potrdili, da je raziskovanje sestavni del človeške narave. Vprašanja, kot so: zakaj, čemu, kako ..., so gonilna atomska sila vedoželjnosti in čudenja, ki človeka po korakih vodijo do zvezd.

Mladim raziskovalcem iskreno čestitamo in jim v nadaljevanju želimo veliko uspeha.

Tomaž Repenšek, prof.

26.-28. 3. 2012, ŠCV, MIC, predavalnica M3 oz. M1, javna predstavitev raziskovalnih nalog.

Ponedeljek, 26. 3. 2012, 17.30, predavalnica M 3 - 105 in 106:

Kako osnovnošolci in učitelji razumejo svet tišine, Anja Drev (državno)

Sreda, 28. 3. 2012, 17.30, predavalnica M 3 - 105 in 106:

Priseljenci in učenje slovenskega jezika, Eva Kučiš in Leja Jelenko (državno)

Branje med nami, Diana Laznik in Daša Tajnik

Spletno nakupovanje in prodaja, Rok Urbanc in Žiga Krajnc (državno)

28. gibanje mladi raziskovalci za razvoj šaleške doline

28.-30. 3. 2011, 17.30, MIC, Javna predstavitev raziskovalnih nalog (PO Pasemske živali, M3-106, TO Šolstvo v Šoštanju med II. svetovno vojno, M1-119).

27. gibanje Mladi raziskovalci za razvoj šaleške doline

6.-8. 4. 2010, Medpodjetniški izobraževalni center, javna predstavitev 38 raziskovalnih nalog.

Torek, 6. 4. 2010, 17.30, ŠCV, velika predavalnica MIC 3 - 115 in 116 (osnovnošolske in srednješolske raziskovalne naloge s področja biotehniških in naravoslovnih ved)

So jabolka, ki jih uživamo, zares zdrava?, OŠ Šoštanj Avtorstvo: Helena Plešnik; bronasto priznanje
Mentorstvo: Ana Jurkovnik, Maja Ahtik Požegar

Sreda, 7. 4. 2010, 17.30, ŠCV, velika predavalnica MIC 3, 116 (osnovnošolske raziskovalne naloge s področja humanističnih in družboslovnih ved)

Vpliv spanja na naše počutje, OŠ Šoštanj Avtorstvo: Jernej Katanec, Martin Tacol; bronasto priznanje
Mentorstvo: Franc Petek

Na spletni strani www.zotks.si so objavili seznam mladinskih raziskovalnih taborov, ustvarjalnih poletnih šol in inovativnih delavnic. Več

NA NAGRADNEM IZLETU!

V petek, 15. maja 2009, so bili osnovnošolski mladi raziskovalci na nagradnem izletu. Pot jih je peljala na Ptuj, ptujski grad, Ptujsko goro, obiskali so Tropski vrt, kjer so si ogledali slovenske orhideje in druge tropske rastline. V Moravcih so si ogledali evangeličansko cerkev. Bilo je zanimivo in lepo.
Iz naše šole so se udeležili vsi raziskovalci, to so Helena Plešnik, Barbara Verhovnik, Urška Katanec, Hana Videmšek, Jernej Katanec, Miha Lampret, Blaž Fajdiga, Vid Delopst,Gašper Andrejc, Suzana Podvinšek.
Na regijskem srečanju v Velenju smo predstavili 5 raziskovalnih nalog. Tri naloge so ocenili s srebrnim priznanjem. Tri naloge so predlagali na državno srečanje mladih raziskovalcev v Mursko Soboto. Sedaj čakamo ali bodo katero izbrali za predstavitev.

Vsem raziskovalcem in mentorjem čestitamo za opravljeno delo.

Jelka Peterlin

V torek, 14. 4. 2009, ob 17.00 uri – ŠCV, velika predavalnica MIC3,  je bila predstavitev dveh raziskovalnih nalog učencev OŠ Šoštanj.

To sta nalogi :

- Domače naloge - kako in zakaj, ki  sta jo izdelali učenki 8.a razreda, Helena Plešnik in Barbara Verhovnik pod mentorstvo Maje A. Požegar.

- Jaz sem zvezda svojega življenja-spodbujanje učencev k razmišljanju o sebi, ki so jo izdelali Hana Videmšek iz 9.d, Urška Katanec iz 9. d in Jernej Katanec iz 8.d razreda pod mentorstvom Jelke Peterlin in Lidie Frelih.

V sredo, 15. 4. 2009, ob 17. 30 uri- ŠCV, velika predavalnica MIC3,  pa predstavitev še dveh raziskovalnih nalog naših učencev:

- Planinsko društvo Šoštanj (in njegovo delo), ki sta jo izdelala Gašper Andrejc in Vid Delopst iz 9.d razreda pod mentorstvom Franca Petka.

- Poznavanje borilnih veščin v Velenju in Šoštanju, izdelala sta jo Lampret Miha in Fajdiga Blaž, mentor pa jima je Boris Plamberger.

- Postopki ugotavljanja vrste medu, Podvinšek, OŠ Šoštanj.

Predstavitve so vsako leto izjemno zanimive, zato vas vljudno vabimo, da jih pridete pogledati in se drugo leto morda vi odločite za raziskovanje.

Mentorji mladih raziskovalcev

Now Loading