Programi - Tekmovanja -Cankarjevo priznanje
tekmovanje iz slovenščine 2010-11
državno tekmovanje
regijsko tekmovanje
26. 1. 2011, OŠ Petrovče.
Srebrno Cankarjevo priznanje so dosegle Anja Kešpret, Manja Kopušar, Tina Polšak, Jana Kotnik.
Mentorica: Sonja Bric, predm. učit.
šolsko tekmovanje
8. 12. 2010 je na šoli potekalo šolsko Cankarjevo tekmovanje iz slovenščine na katerem so sodelovali učenci od 2. do 9. razreda. Teh tekmovalcev je bilo kar 150, ki so se pod skrbnim mentorstvom tri mesece pripravljali na zahtevno nalogo.
Uradni rezultati tekmovalcev in dobitniki bronastih Cankarjevih priznanj so dosegljivi pri mentorjih.
2. r.: Enja Tonkli, Matic Ravnikar, Polona Mežnar, Nik Šlehta, Ana Mari Lesjak Feucht, Eneja Paradiž, Tjaš Paradiž, Helena Klavž, Pia Konovšek
3. r.: Lea Balant, Aja Gavez, Modest Koželjnik, Neja Skornšek, Martin Sinigajda, Pia Brusnjak, Zala Kavšak, Blaž Mežnar, Klara Vasle Starič, Teja Britovšek, Anja Čepelnik, Tia Marija Delopst, Špela Neža Plešnik, Tina Rajšter, Karin Goršek, Neli Goršek, Katja Klinc, Gašper Koren, Florijan Plešnik, Anja Reberšak, Maša Šalamon
4. r.: Anamarija Mežnar, Teja Ružič, Brina Stropnik, Luka Ramšak
5. r.: Ella Karič, Tjaša Skornšek, Neja Kotnik, Tajda Robida, Saša Strožič
6. r.: Lara Ramšak, Boris Pirečnik, Lara Krneža, Ana Potočnik, Lara Goršek, Katarina Grazer, Eva Hudournik, Matic Rihtar
7. r.: Klara Geršak, Monika Tajnik
8. r.: Tina Polšak, Jana Kotnik, Leja Jelenko, Klavdija Ovčar
9. r.: Andreja Naveršnik, Manja Kopušar, Anja Kešpret, Neža Rotnik, Barbara Trap
Vsem tekmovalcem, predvsem dobitnikom Cankarjevega priznanja čestitamo za dosežke na literarnem področju.
Mentorjem, nadzornim in popravljavcem pa se zahvaljujemo za uspešno kolektivno sodelovanje pri izvedbi tekmovanja.
Največji slovenski pisatelj, Ivan Cankar, bi za na konec dodal še tole misel:
"Literatura, umetnost, znanost - z eno besedo kultura - je dokument duševnega in materialnega blagostanja od začetka zavednega narodovega življenja do danes."
Aktiv slavistov
tekmovanje iz slovenščine za cankarjevo priznanje 2009-2010
tema: dom tvoje, moje pesmi
državno tekmovanje
20. 3. 2010
regijsko tekmovanje
2. 2. 2010, OŠ Gustava Šiliha Velenje
Udeležili so se ga Manja Kopušar, Lea Krošel, Andreja Naveršnik, Helena Plešnik, Tjaša Gorjanc.
Srebrno Cankarjevo priznanje sta osvojili: Helena Plešnik in Lea Krošel.
šolsko tekmovanje
8. 12. 2009
2., 3. razred: Oton Župančič: Mehurčki; 4., 5. razred: Bina Štampe Žmavc: Živa hiša.
6., 7. razred: Ervin Fritz: Vrane; 8., 9. razred: Tone Pavček: Majnice in majhnice: pesmi mnogih let za mnoge bralce.
Bronasto priznanje:
2. r.: Zala Kavšak, Ajda Dobnik, Klara Vasle Starič, Maša Šalamon, Aja Gavez, Lea Aram, Teja Britovšek, Neli Goršek, Blaž Mežnar, Blaž Ojsteršek, Enej Žlebnik Jančič;
4. r.: Neja Kotnik, Tina Lihteneker, Petja Plamberger, Ajda Movh, Tina Rotnik, Tjaša Srotič;
5. r.: Lara Ramšak, Laura Borovnik, Ana Potočnik, Tanja Goltnik, Matic Rihtar, Katarina Grazer, Karmen Hudej, Boris Pirečnik, Amadeja Sovič;
6. r.: Klara Geršak, Ema Kočevar, Marko Plankelj;
7. r.: Tina Polšak, Leja Jelenko, Filip Plešnik, Barbara Spital;
8. r.: Manja Kopušar, Lea Krošel, Andreja Naveršnik, Kaja Koželnik, Neža Rotnik;
9. r.: Helena Plešnik, Tjaša Gorjanc, Ajda Gregorc.
Tomaž Repenšek, prof.
debatni krožek
14. 11. 2009 so se naši osmošolci (Maša Pečovnik, Anja Kešpret, Urška Svetina, Kaja Komprej, Nina Jurič, Ana Rotovnik, Žan Maze, Mari Lah in Manja Kopušar), udeležili debatnega turnirja na OŠ Ivana Cankarja Vrhnika. Debatirali so o debatni trditvi Prepovejmo kozmetične operacije. Z osnovnošolskimi debatnimi skupinami so se spopadli šestkrat. S svojimi argumenti in primeri so kar trikrat prepričali poslušalce, komisijo in nasprotno ekipo.
Mentorica: Vlasta Črešnik, prof.
cankarjevo priznanje 2008-2009
državno tekmovanje
21. 3. 2009.
Udeležila se ga je Helena Plešnik in osvojila zlato priznanje.
Mentor: Tomaž Repenšek, prof.
področno tekmovanje
3. 2. 2009, Velenje.
Srebrno priznanje je osvojila Helena Plešnik.
šolsko tekmovanje
je potekalo 16. 12. 2008.
Bronasto priznanje so osvojili:
8. razred: Helena Plešnik, Merima Delič, Angelika Stropnik, Tjaša Gorjanc;
9. razred: Hana Videmšek, Jerica Drev, Urška Katanec, Jure Puc, Nina Rezoničnik.
Mentorica: Ana Brigita Grobelnik