Programi - Tekmovanja -Angleški jezik

tekmovanja iz angleškega jezika 2011-2012

1. 2. - regijsko tekmovanje iz znanja angleščine 9. r.

Udeležili so se ga: Neža Videmšek, David Vidmar Čeru, Jana Kotnik, Kaja Kočevar.

Tri učenke in en učenec so se uvrstili na regijsko tekmovanje, ki je potekalo v mesecu marcu 2012 na OŠ Rečica ob Savinji. Kaja Kočevar, Jana Kotnik in Neža Videmšek so osvojile srebrno priznanje. Kaji Kočevar pa je čisto malo zmanjkalo, da bi se uvrstila naprej na državno.

Vsem tekmovalcem za osvojena priznanja iskreno čestitamo!

Mentorica Barbara Povše, prof.

30. 11. - šolsko tekmovanje iz angleškega jezika 7. r.

23. 11. - šolsko tekmovanje iz znanja angleščine 9. r.

V mesecu novembru 2011 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja angleškega jezika. Enajst učencev je osvojilo bronasto priznanje: Jana Kotnik, Kaja Kočevar, David Vidmar Čeru, Neža Videmšek, Natalija Vrčkovnik, Diana Laznik, Barbara Spital, Špela Debelak, Špela Špeh, Timotej Plamberger ter Tina Polšak .

21. 11. - državno tekmovanje iz angleškega jezika 8. r.

Devetošolci so tekmovali na šolskem tekmovanju, za osmošolce pa je 21. 11. 2011 potekalo že državno tekmovanje iz angleškega jezika, na katerega se je uvrstila učenka 8. b razreda Noemi Čop. 52 učencev iz vse Slovenije je doseglo zlato priznanje in med njimi je tudi Noemi. Za njeno odlično znanje  ji čestitamo in želimo, da še več učencev naše šole, ki bodo tekmovali  na regijskem in državnem tekmovanju doseže podobne rezultate v znanju na različnih predmetnih področjih.

Aktiv za tuje jezike

13. 10. - šolsko tekmovanje iz angleškega jezika 8. r.

Tekmovalo je 17 učencev. Bronasto priznanje in uvrstitev na državno tekmovanje je dosegla Noemi Čop.

Meseca aprila 2011 je na Ptuju potekalo državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika. Našo šolo sta zastopali Maša Pečovnik in Urška Svetina. Obe sta dosegli zelo dober rezultat.

Mentorica: Barbara Povše, prof.

28. 3. 2011, 9. r.

Meseca novembra 2011 je na šoli potekalo državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika za osmošolce. Udeležili so se ga štirje učenci. Kaja Kočevar je dosegla srebrno priznanje.

regijsko tekmovanje

20. 1. 2011, OŠ Mihe Pintarja Toleda Velenje

Udeležile so se ga Urška Svetina, Klara Nahtigal Obšteter, Andreja Naveršnik, Maša Pečovnik. Srebrno priznanje in uvrstitev na državno tekmovanje sta dosegli Urška Svetina in Maša Pečovnik.

šolsko tekmovanje 2010-2011

14. 10. 2010- angleščina 8. r.

25. 11. 2010 - angleščina 9. r.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ANGLEŠKEGA JEZIKA
Na šolskem tekmovanju iz angleškega jezika, ki je potekalo 25. 11. 2010, je tekmovalo 19 devetošolcev. 11 učencev je osvojilo bronasto priznanje (Urška Svetina, Klara Nahtigal Obšteter, Andreja Naveršnik, Maša Pečovnik, Kaja Podvratnik, Aljaž Šlutej, Polona Brglez, Urška Brglez, Lea Krošel, Tjaša Ledinek in Barbara Trap). Prve štiri učenke bodo zastopale našo šolo na regijskem tekmovanju, ki bo potekalo na OŠ Mihe Pintarja Toleda 20. 1. 2011. Za regijsko tekmovanje je bilo potrebno zbrati 44 točk od 48, torej kar 92 % vseh točk.

Aktiv za tuje jezike

Bookworms - knjižni molj (4.­9. r.): bralno tekmovanje iz angleščine za osnovno šolo

regijsko tekmovanje

Slika28. 1. 2010, OŠ Šoštanj

Tekmovanja se bodo udeležili:
Žan Gaberšek, Ajda Gregorc, Marko Žerdoner, Alja Glamočanin, Klementina Borovnik, Helena Plešnik.

šolsko tekmovanje 2009-10

26. 11. 2009 je potekalo šolsko tekmovanje iz angleškega jezika za devetošolce. Tekmovanja se je udeležilo 21 učencev, od tega jih je bronasto priznanje osvojilo 15:
Žan Gaberšek, Ajda Gregorc, Marko Žerdoner, Alja Glamočanin, Klementina Borovnik, Helena Plešnik, Merima Delić, Tjaša Gorjanc, Matic Lihteneker, Angelika Stropnik, Barbara Verhovnik, Klemen Ledinek, Ana Pirnat, Vid Puc, Aljaž Slatnar.
Šest učencev je doseglo zadostno število točk (85%) in se uvrstilo na regijsko raven tekmovanja.
Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

aktiv TJA

državno TEKMOVANJE 2009

je na šoli potekalo 27. 1. 2009. Udeležilo se ga je _ učencev iz _ šol Šaleško-Savinjske regije. Srebrno priznanje sta osvojila Sergeja Hostnik in Jan Zakeršnik.

Državno tekmovanje iz angleškega jezika je leto že tretje leto potekalo na naši šoli in sicer 27. januarja 2009. Uradni rezultati so: Sergeja Hostnik in Jan Zakeršnik sta osvojila srebrno priznanje, bronasto priznanje pa Rok Geršak, Blaž Fajdiga, Tjaša Slemenšek, Jure Puc, Luka Atelšek, Hana Videmšek, Vid Delopst, Grega Menih, Ana Bahor in Eta Ferenc.

Mentor: Vida Rehar, Zdenka Klanfer, prof.

Zaključeno je tudi tekmovanje iz angleške bralne značke. Pri angleščini berejo učenci od 4. – 9. razreda. Letos je sodelovalo 423 učencev, 135 učencev je prejelo zlata priznanja, 169 srebrna in 117 učencev je prejelo priznanje za sodelovanje. Zlata priznanja v 8. in 9. razredih so prejeli: Alja Glamočanin, Tjaša Gorjanc, Klemen Ledinek, Helena Plešnik, Vid Puc, Barbara Verhovnik, Luka Atelšek, Ana Bahor, Vid Bahor, Ajda Čebul, Sergeja Hostnik, Jure Puc, Mirela Rahmanovič in Tjaša Slemenšek.

Vsem tekmovalcem in bralcem čestitamo!

Mentorji: Barbara Povše, prof., Bojan Kašuba, prof., Marjana Menih, Vida Rehar, Zdenka Klanfer, prof.

Šolsko tekmovanje

je potekalo 28. 11. 2008. Bronasta priznanja prejmejo Blaž Fajdiga, Rok Geršak, Jure Puc, Tjaša Slemenšek, Luka Atelšek, Eta Ferenc, Ana Bahor, Grega Menih, Hana Videmšek, Vid Delopst, Jan Zakeršnik, Sergeja Hostnik.

Angleška bralna značka

Seznam

EPI Reading Badge (angleška bralna značka), 11. 3. 2009.