Programi - Tekmovanja -Zgodovina

zgodovina

16. 1. 2012, OŠ Braslovče

Udeležili so se ga Marko Plankelj, Nik Nadvežnik, Jana Kotnik, Leja Jelenko in Eva Kučiš. Jana Kotnik je osvojila srebrno priznanje iz znanja zgodovine.

šolsko tekmovanje

5. 12. 2011 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine na temo Srednjeveška mesta na Slovenskem in mdr. spoznali rek "Mestni zrak osvobaja". Tekmovanja se je udeležilo 23 učencev iz osmih in devetih razredov. 8 učencev je osvojilo bronasto priznanje: Franc Klavž, Maša Ovnik, Marko Plankelj, Nik Nadvežnik, Jan Pušnik, Jana Kotnik, Leja Jelenko, Eva Kučiš.

Mentorica: Sabina Žnidar, prof.

5. 3. 2011, OŠ Ljubečna

Udeležila se ga bo Anja Kešpret.

14. 1. 2011, OŠ Mozirje

Srebrno priznanje iz znanja zgodovine so osvojile Manja Kopušar, Lea Krošel, Anja Kešpret, Maša Pečovnik.

šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine

14. decembra 2010 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine na temo Ob 20-letnici samostojne Slovenije. Tekmovanja se je udeležilo 22 učencev iz osmih in devetih razredov. Bili so uspešni, saj je 11 učencev osvojilo bronasto priznanje iz znanja zgodovine: 3 iz osmega in 8 iz devetega razreda.
5 učenk je bilo izbranih za regijsko tekmovanje, ki bo potekalo prihodnji teden, v petek, 14. januarja, na OŠ Mozirje. Te učenke so Manja Kopušar, Lea Krošel, Andreja Naveršnik, Anja Kešpret in Maša Pečovnik.

Vsem tekmovalcem in dobitnikom bronastih priznanj iskreno čestitamo, udeleženkam regijskega tekmovanja pa želimo veliko znanja in sreče.

Mentorica Sabina Žnidar, prof.

2009-10

Tekmovanja ni bilo.

2008-9

6. 3. 2009

regijsko tekmovanje

je potekalo 23. 1. 2009. Udeležile so se ga Tjaša Slemenšek, Hana Videmšek in Urška Katanec. Srebrno priznanje sta osvojili Tjaša Slemenšek in Hana Videmšek. Državnega tekmovanja se bo udeležila Hana Videmšek.

šolsko tekmovanje

je potekalo 19. 12. 2008.

PRIZNANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE 2007/8

11. DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

je potekalo 19. marca 2008 na naši šoli, saj je bila naša šola ena od državnih tekmovalnih centrov v Republiki Sloveniji. Tema 11. državnega tekmovanja iz znanja zgodovine je bila V olimpijskem letu – Stari Grki. Učenci so spoznavali zgodovino življenja in dela ljudi, torej Starih Grkov. Našo šolo je zastopalo pet učencev, in sicer Tjaša Slemenšek in Jure Puc iz 8.a, Tim Miklavžina in Nika Polšak iz 9.a ter Maruša Globačnik iz 9.c.
Tekmovalci in mentorji iz 18 osnovnih šol (OŠ Polzela, OŠ Vransko – Tabor, OŠ Antona Aškerca Velenje, OŠ Gustava Šiliha Velenje, OŠ Mihe Pintarja Toleda Velenje, OŠ Šalek Velenje, OŠ Livada Velenje, OŠ Gorica Velenje, OŠ bratov Letonja Šmartno ob Paki, OŠ Frana Kocbeka Gornji Grad, OŠ Nazarje, OŠ Braslovče, OŠ Prebold, OŠ Mozirje, OŠ Ljubno ob Savinji, OŠ Blaža Arniča Luče, OE OŠ Rečica ob Savinji in OŠ Šoštanj) so se 19. marca 2008 ob 13. uri zbrali v mali telovadnici, kjer jih je pozdravila ga. ravnateljica, mag. Majda Zaveršnik Puc. Obiskala nas je tudi vodja tekmovanja iz znanja zgodovine v OŠ, ga. Bernarda Gaber iz Zavoda Republike Slovenije za  šolstvo in zbrane tudi pozdravila. Strah sta poskušala razbliniti Primož in Sebastjan, ki sta udeležence na hudomušen način popeljala skozi zgodovino Šoštanja. Vodja državnega centra na OŠ Šoštanj, ga. Sabina Žnidar, je predstavila program in potek tekmovanja. Učenci so se nato porazdelili po učilnicah skupaj z nadzornimi učitelji.
Naloge so bile izjemno težke, kar se je poznalo na obrazih učencev po poteku tekmovanja. Tudi rezultati so bili temu primerni, saj je bilo glede na 61 tekmovalcev, osvojenih zlatih priznanj le 6, srebrnih pa 31. Na naši šoli je srebrno priznanje iz znanja zgodovine osvojila učenka 8. a razreda, Tjaša Slemenšek, za kar ji čestitamo.

Mentorica: Sabina Žnidar, prof.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE

1. februarja 2008 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine na temo V olimpijskem letu - stari Grki. Tekmovalo je 45 učencev osmih in devetih razredov (29, 16). Bronasto priznanje je osvojilo šestnajst učencev: Ajda Čebul, Katja Drev, Jure Puc, Tjaša Slemenšek (8. a), Nina Rezoničnik (8. b), Žiga Rosec (8. c), Tim Miklavžina, Gregor Plamberger, Nika Polšak, Veronika Rotnik, Pia Verdnik (9. a), Črt Skornšek (9. b), Maruša Globačnik, Viktorija Maze, Mojca Podgoršek (9. c) in Jure Ledinek (9. d). Državnega tekmovanja, ki bo 19. marca 2008, pa se bodo udeležili Tjaša Slemenšek, Jure Puc, Nika Polšak in Tim Miklavžina, ki so na šolskem tekmovanju dosegli najboljši rezultat.
Vsem tekmovalcem iskreno čestitava, udeležencem državnega tekmovanja pa želiva uspešne priprave in veliko uspeha na državnem tekmovanju

mentorici Jožica Razbornik Kukovičič in Sabina Žnidar.