Programi - Tekmovanja -Trstika

12. tekmovanje društva pljučnih in alergijskih bolnikov slovenije

V šolskem letu 2010/11 je društvo organiziralo že 12. mladinsko tekmovanje Zdrav dih. Tema letošnjega natečaja je bila Bolje preprečevati kot zdraviti. Tekmovanja se je udeležilo tudi 10 učenk naše šole: dve osmošolki in 8 devetošolk. Srebrno priznanje je prejela Polona Brglez.

Mentorica: Danica Švarc, predm. učit.

11. tekmovanje društva pljučnih in alergijskih bolnikov

V letošnjem šolskem letu (2009-2010) je potekalo že 12. državno tekmovanje PLJUČNIH IN ALERGIJSKIH BOLNIKOV SLOVENIJE. Naslova letošnjega tekmovanja sta bila ASTMA IN ŠPORT ali TUDI KAJENJE JE ZASVOJENOST. Z naše šole je 29 učencev poslalo svoje prispevke. Vsi učenci bodo prejeli posebna priznanja. Bronasto priznanje pa so osvojili Aleš Spital iz 7.d , Tadeja Rezoničnik iz 9. a, Grega Bukovič iz 8. b in Manja Kopušar iz 8. a. S svojim prispevkom je komisijo posebej prepričala Eva Hudales, zato bo prejela SREBRNO PRIZNANJE.

10. tekmovanje društva pljučnih in alergijskih bolnikov

Slike

Podelitev priznanj in praktičnih nagrad, sobota, 18. 4. 2009 na Srednji medicinski šoli v Ljubljani.

Nagrajeni učenci:

Bonasto priznanje oz. trstiko je prejela Tjaša Gorjanc. Srebrno priznanje oz. trstiko so prejeli: Aleš Spital, Martin Tacol in Ana Pirnat. Skupno priznanje pa je dobilo 7 učencev iz 8. b razreda.

Vsem nagrajencem, kot tudi ostalim tekmovalcem iskreno čestitamo.

Mentorica: Danica Švarc

DRUŠTVO PLJUČNIH IN ALERGIJSKIH BOLNIKOV SLOVENIJE je letos že 10. organiziralo tekmovanje osnovnih in srednjih šol. Temi letošnjega tekmovanja sta bili:

Naša vsakdanja hrana in alergija nanjo

Hočem, da prenehaš kaditi – moji predlogi kadilcu

Učenci so lahko sodelovali z različnimi prispevki.
Tekmovanja so se udeležili tudi učenci naše šole:
- 4 učenci so napisali spis: Gašper Brezovnik, Ajda Gregorc, Helena Plešnik, Iza Meh;

- 5 učencev je napisalo pesem: Grega Bukovič, Barbara Spital, Barbara Verhovnik, Andreja Križnik, Ajda Ledinek;

- 19 učencev je izdelalo plakat: Jure Puc, Tanja Jelen, Suzana Podvinšek, Sergeja Hostnik, Monika Orozel, Maša Silovšek, Deja Kodrun, Leja Jelenko, Mersudin Imširović, Tomaž Jandrok, Jan Pušnik, Ajda Skornšek, Saša Pečovnik, Ines Strmčnik, Jana Podvinšek, Klementina Borovnik, Jernej Katanec, Urška Katanec, Kaja Koželnik;

- 2 učenki sta naredili makete: Petra Emilija Kompan, Tjaša Gorjanc;

- 4 učenke so naredile intervju: Klementina Borovnik, Polona Plaznik, Tanja Dobnik, Klavdija Blatnik;

- 1 učenec je izdelal CD: Martin Tacol;
- 1 učenec je izdelal DVD: Aleš Spital;
- 1 učenka je izdelala raziskovalno nalogo: Ana Pirnat;
- 1 učenka strip: Barbara Verhovnik;
- 1 učenka sliko - olje: Eva Hudales;
- 1 učenka je izdelala kip: Tadeja Rezoničnik.

Mentorica: Danica  Švarc

zdrav dih za navdih

Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije je v mesecu oktobru 2007 razpisalo natečaj Zdrav dih za navdih za osnovne in srednje šole. Tema letošnjega tekmovanja je bila Kako vpliva zunanje okolje na naša dihala. Izdelke so morali tekmovalci oddati do 1. marca 2008. Sodelovalo je 49 osnovnih in srednjih šol s 360 izdelki.

ZLATO priznanje oz. ZLATO TRSTIKO so osvojili Urška Katanec, Jernej Katanec, Mirela Rahmanovič, Jurij Konovšek, Laura Zaveršnik, Klementina Borovnik (8. d); Jure Puc, Anja Jelen (8. a); Sergeja Hostnik, Suzana Podvinšek, Jerica Drev (8. b); Deja Kodrun, Maša Silovšek, Monika Orozel (8. c); Tjaša Gorjanc, Petra Kompan (7. a); Grega Bukovič (5. f) in Tomaž Urbanc (5. g).

Podelitev nagrad je bila 5. 4. 2008 na Srednji zdravstveni šoli v Ljubljani.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke.