Programi - Tekmovanja -Matematika

vegovo priznanje

21. 4. 2012, Slovenske Konjice

Udeležili se ga bosta Laura Borovnik in Monika Tajnik.

področno tekmovanje

28. 3. 2012, Velenje

Udeležilo se ga je 15 učencev 7., 8. in 9. r.. Dosegli so zavidljive rezultate. Dvanajst jih prejme srebrno Vegovo priznanje: Katarina Grazer, Laura Borovnik, Simon Hudej, Eva Hudournik, Gregor Klinc, Tadej Kosi, Monika Tajnik, Žiga Volk, Klara Geršak, Tim Vučina, Tina Polšak, Filip Plešnik.

šolsko tekmovanje

15. 3. 2012, tekmovanje Mednarodni matematični kenguru.

Tekmovanja se je udeležilo 370 učencev. Bronasto Vegovo priznanje je doseglo 21 prvošolcev, 19 drugošolcev, 17 tretješolcev, 18 četrtošolcev, 13 petošolcev, 11 šestošolcev, 12 sedmošolcev, 9 osmošolcev in 10 devetošolcev.

Aktiv matematikov in vodja šolskega tekm. Klementina Rednak Mežnar, prof.

V marcu in aprilu 2011 so potekala tekmovanja iz znanja matematike. Dosežki učencev:

1. razred 21 priznanj, 2. razred 34 priznanj, 3. razred 21 priznanj, 4. razred 17 priznanj, 5. razred 8 priznanj, 6. razred 14 priznanj, 7. razred 10 učencev doseglo bronasto priznanje, srebrno Vegovo priznanje pa so osvojili Tadej Kosi, Monika Tajnik in Tim Vučina.

8. razred: 11 učencev bronasto priznanje, srebrno Vegovo priznanje Jana Kotnik, Tina Polšak.

9. razred: 9 učencev bronasto priznanje, srebrno Vegovo priznanje Manja Kopušar, Lea Krošel.

Aktiv matematikov čestita vsem dobitnikom priznanj.

17. 4. 2010

Udeležili so se ga Helena Plešnik, Jernej Katanec, David Gregorc, Tina Polšak.

Zlato Vegovo priznanje je osvojila Helena Plešnik.

področno tekmovanje

31. 3. 2010, Velenje

Udeležilo se ga je 5 najboljših učencev iz 7. in 8. r., ter 6 učencev iz 9. r.

Med devetošolci so se tekmovanja udeležili Helena Plešnik, Barbara Verhovnik, Tilen Tajnik, Jernej Katanec, David Gregorc, Tjaša Gorjanc. Srebrno Vegovo priznanje so dosegli Helena Plešnik, Jernej Katanec, David Gregorc, Tjaša Gorjanc.

Med osmošolci so se tekmovanja udeležili Manja Kopušar, Lea Krošel, Aleš Štruc, Barbara Trap, Urban Ocepek. Srebrno Vegovo priznanje sta dosegli Manja Kopušar, Lea Krošel.

Med sedmošolci so tekmovali Jana Kotnik, Filip Plešnik, Tina Polšak, Barbara Spital, Timotej Plamberger. Srebrno Vegovo priznanje sta dosegla Tina Polšak in Timotej Plamberger.

Vesm prejemnikom priznanj iskreno čestitamo in kim želimo veliko uspeha na državnem tekovanju.

šolsko tekmovanje

18. 3. 2010 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja matematike.

Dosežki učencev:

1. r. - 26 priznanj, 2. r. - 32 priznanj, 3. r. - 24 priznanj, 4. r. - 13 priznanj, 5. r. - 13 priznanj, 6. r. - 10 priznanj, 7. r. - 11 bronastih priznanj, 8. r. - 7 bronastih priznanj, 9. r. - 8 bronastih priznanj.

matematika (Kenguru) - osebni dostop z uporabniškim imenom in geslom

PRIZNANJA SO OSVOJILI:

Lea Krošel – srebrno Vegovo priznanje
Denis Robida – srebrno Vegovo priznanje
Manja Kopušar - srebrno Vegovo priznanje

Helena Plešnik - srebrno in zlato Vegovo priznanje
Barbara Verhovnik - srebrno Vegovo priznanje

Tjaša Slemenšek - srebrno Vegovo priznanje
Hana Videmšek - srebrno Vegovo priznanje
Rok Geršak - srebrno Vegovo priznanje

Lea Krošel in Helena Plešnik sta si prislužili na državnem tekmovanju tudi nagradni izlet.

18. 4. 2009

regijsko tekmovanje

1. 4. 2009.

19. 3. 2009.

2007/2008

DRŽAVNo tekmovanje

19. aprila 2008 je v Slovenskih Konjicah potekalo državno tekmovanje mladih matematikov, ki so se ga udeležile tri učenke sedmega in osmega razreda naše šole. Prav vsem trem je uspelo osvojiti prestižna ZLATA VEGOVA PRIZNANJA.

Te učenke so:

Helena PLEŠNIK iz 7.a,
Tjaša SLEMENŠEK iz 8.a in
Hana VIDEMŠEK iz 8.d.

Helena PLEŠNIK je z osvojenimi točkami osvojila izvrstno 28. mesto med slovenskimi matematike sedmih razredov (vseh tekmovalcev v njeni skupini je bilo 243 tekmovalcev).

Za izjemne rezultate mladim matematičarkam iskreno čestitamo.

PODROČNO TEKMOVANJE

je potekalo 2. 4. na OŠ Šalek. Udeležilo se ga je 24 učencev 7., 8. in 9. razredov in jih kar polovica prejela

SREBRNA VEGOVA priznanja:

Helena Plešnik
Tilen Tajnik
Jernej Katanec
Žan Gaberšak

Tjaša Slemenšek
Hana Videmšek
Anja Jelen
Rok Geršak
Vid Delopst
Marjeta Drev
Žiga Školc

Veronika Rotnik

ŠOLSKO TEKMOVANJE

je potekalo 20. 3.. Rezultate 44. matematičnega tekmovanja Kenguru si starši lahko ogledate z uporabniškim imenom in geslom.

Na šolskem tekmovanju so BRONASTA VEGOVA PRIZNANJA prejeli:

Manja Kopušar

Lea Krošel