Likovni svet - Otvoritev razstave

razstava 44. likovni svet otrok

18. 5. 2012, 18.00, Kulturni dom Šoštanj, otvoritev 44. razstave

lso2012Po muzikalu Briljantina, ki so ga pripravili učenci naše šole, podelitvi nagrad in pohval mentorjem, likovnim pedagogom, je Marjetka Loborec Škerl, z Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport odprla 44. razstavo Likovni svet otrok.

Vabljeni na ogled razstave v prostore OŠ Šoštanj.

KATALOG 2012

Neizbrana likovna dela in kiparske izdelke zadnje razstave lahko dvignete še do 22. 6. 2012, kasneje jih ne bomo več hranili.

izbor2012Izbor del za 44. razstavo Likovni svet otrok je potekal 16. 3. 2012. Komisijo so sestavljali dr. Tonka Tacol, dr. Beatriz Gabriela Tomšič Čerkez in Tomaž Gorjup.

razstava 43. likovni svet otrok

LSO201120. 5. 2011, 18.00, avla, otvoritev 43. razstave Likovni svet otrok.

Razstavo je odprl g. Boris Černilec, generalni direktor Direktorata za vrtce in osnovno šolstvo z Ministrstva za šolstvo in šport.

Mdr. je dejal: "Spoštovanje in pohvala za kvalitetno in prizadevno delo, ki plemeniti učence, starše in stroko, ki skrbi za razvoj didaktike likovne umetnosti. Največja dodana vrednost šolskega prostora je v aktivnostih kot je današnja likovna razstava."

KATALOG 2011 (spletni katalog ni enak originalu, razlike v postavitvi)

izbor 2011

Razpis 44. likovneg natečaja Likovni svet otrok 2012 v pdf-u

Razpis

17. 3. 2011, izbor del za 43. razstavo - komisija: dr. Matjaž Duh, dr. Tomaž Zupančič, Jerneja Herzog, prof.

razstava 42. likovni svet otrok: portret

LSO2010Petek, 21. maj 2010, 18.00, otvoritev 42. razstave. Razstavo je odprl mednarodno priznani fotograf Joco Žnidaršič. Predavanje za likovne pedagoge ob 16.30.

Izbor del za 42. razstavo LSO

KATALOG 2010

Razpis 43. LIKOVNI SVET OTROK v pdf-u

PREDAVANJE

Pred otvoritvijo razstave je bilo za mentorje in druge goste organizirano predavanje, ki ga je vodila magistra umetnostne zgodovine Alenka Domjan iz Celja.
Pripravila je predavanje, ki se navezuje tudi na letošnjo razpisano temo, in ga naslovila Portret dr. Milana Butine. Predavanje je bilo razdeljeno v tri sklope. Najprej je bil predstavljen kratek zgodovinski pregled portreta z nekaj pomembnimi ločnicami, nato predstavitev umetnika, pedagoga in didaktika dr. Milana Butine, katerega retrospektivno razstavo smo si lahko ogledali v zimskem času v slovenjgraški galeriji. V tretjem sklopu pa se je dotaknila pomembnosti sodelovanja med šolo in galerijo.

Predavanje je bilo pred uradno otvoritvijo razstave v likovni učilnici ob 16.30.

Alenka Venišnik,                                                          mag. Majda Zaveršnik Puc,
predsednica organizacijskega odbora                               ravnateljica šole

Izbor del za 42. razstavo Likovni svet otrok je potekal 24. 3. 2010. Komisijo so sestavljali dr. Tonka Tacol, dr. Beatriz Tomšič Čerkez in Vasja Nanut, likovni pedagog.

RAZSTAVA 41. LIKOVNI SVET OTROK: Od reliefa in plastike k materialni sliki, risbi in grafiki

Slike z otvoritveSobota, 23. maj 2009, 11.00 (ne 15. 5. 2009), otvoritev 41. razstave. Razstavo je odprl dr. Igor Lukšič, minister za šolstvo in šport. Predavanje za likovne pedagoge ob 9.30.

Izbor 41. LSO

Vabljeni na ogled razstave v prostore OŠ Šoštanj.

KATALOG 2009

RAZPIS 42. LIKOVNI SVET OTROK v pdf-u

Razpis

PREDAVANJE

Sobota, 23. maj, ob 11. uri v avli Osnovne šole Šoštanj.
Pred otvoritvijo razstave je bilo za mentorje in druge goste organizirano predavanje dr. Beatriz Tomšič Čerkez z naslovom Svet sodobne arhitekture kot motivacija za učence pri prostorskem oblikovanju. Verjetno vsem poznana predavateljica, je svet sodobne arhitekture prikazala na zanimiv način.

Dr. Beatriz Tomšič Čerkez je diplomirala leta 1987 na Fakulteti za arhitekturo in urbanizem Univerze v Buenos Airesu.  Leta 1993 je diplomirala iz slikarstva na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Leta 1994 je zaključila magisterij iz sociologije kulture na Filozofski fakulteti v Ljubljani in leta 2005 doktorirala iz likovne pedagogike na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer je zaposlena kot docentka za likovno didaktiko na Oddelku za likovno pedagogiko. V okviru likovne didaktike se ukvarja predvsem s tematikami, povezanimi z arhitekturo.
Objavila je znanstvene in strokovne članke ter dele monografij v domačem in tujem tisku. Sodelovala je pri samostojnih projektih na področju arhitekture, svoja likovna dela pa predstavila  na več skupinskih in samostojnih razstavah.

Predavanje je bilo pred uradno otvoritvijo razstave v likovni učilnici ob 9.30.