Programi - Dnevi dejavnosti: kulturni in naravoslovni dnevi

 

projekt odpadek naj ne bo samo odpadek

Kot vsako leto so  tudi letos sedmošolci sodelovali v projektu OPADEK NAJ NE BO SAMO ODPADEK, ki ga organizira Medobčinska zveza prijateljev mladine, za učence  občin Velenje, Šmartno ob Paki in Šoštanj.
Po teoretičnem in terenskem delu so dobili učenci navodila, naj izdelajo uporaben izdelek iz odpadne  embalaže.
Izmed štiridesetih izdelkov je bilo 11 posebej  izbranih in predstavljenih, 5 pa jih je bilo nagrajenih.
Učenci, ki so naredili izdelke iz odpadne embalaže  so bili:
1.  Zabojnik za zamaške in odpadne baterije so izdelali učenci iz 7. c razreda:
     Amadeja Sovič, Rok Bačovnik in Boris Pirečnik.
2. Robota sta izdelala: Matjaž Pirečniik in Aljaž Jurič, tudi iz 7. e razreda.
3. Štedilnik so izdelale učenke iz 7. b razreda: Aida Babajić, Mojca Koželjnik,
    Mihaela Koželjnik in Katja Delopst.
4. Med izbranimi izdelki je bil Požiralec zamaškov. Izdelali sta ga učenki iz
    7. a razreda: Lara Goršek in Lara Krneža.
4. Dva izdelka pa sta bila nagrajena in sicer:
    - Ročna torbica; izdelali sta jo učenki iz 7. a razreda: Monika Videmšek in
       Ana Sovič
    - Koš za košarko pa sta izdelala učenca iz 7. e razreda in to Anastazija Čeh in
      Žiga Kugonič

Nagrajeni učenci se bodo udeležili nagradnega izleta, ki bo v torek, 19. 6. 2012.

Vsem  tekmovalcem, posebej pa še nagrajenim iskrene čestitke.

                                                                        Mentorica: Danica Švarc

varujmo in ohranimo šaleško dolino 2011-12

Varujmo12Ob Svetovnem dnevu Zemlje sta Medobčinska zveza prijateljev mladine Velenje in Inštitut za ekološke raziskave ERICO organizirala prireditev ob zaključku okoljevarstvenega projekta »Varujmo in ohranimo Šaleško dolino«.

Prireditve so se udeležili tudi osmošolci naše šole.

Med 32 plakati iz vseh šol v Velenju, Šmartnem ob Paki in Šoštanju so izbrali sedem najboljših. Med te so se z svojim izdelkom uvrstili učenci 8. b razreda: Tim Kopušar, Tim Vučina, Miha Ovčar, Marko Plankelj in Žiga Vovk. Predstavili so prihodnost Šaleških jezer. Za dosežen uspeh jim čestitamo.

Še bolj bogato pa bodo poplačani učenci 8. a razreda. Njih so zastopali: Klara Rotnik, Patricija Ramšak, Patricija Kovačič Verbič, Merima Merzlak in Franci Klavž. S svojim izdelkom in predstavitvijo so bili tako prepričljivi, da so si skupaj z učenci iz OŠ Gorica delili prvo mesto.

Učencem 8. a razreda so tako prislužili nagradni izlet.

Mentorica projekta Anica Pudgar vsem za dosežen uspeh iskreno čestita.

 

bralna značka

KULTURNI DAN V PRVEM RAZREDU

 

BRATI pomeni početi podvige.
BRATI je možno marsikaj.
Recimo: grozdje in fige in knjige
in med BRATI še kaj.
                               Tone Pavček

bere1rV prvem triletju je za učence pomembno, da se naučijo učinkovito uporabljati vse oblike jezika - govorjenje, poslušanje, branje in pisanje ter tako pridobivajo komunikacijske spretnosti.  Pri tem učenju potrebujejo zanesljivo in spodbudno podporo tako staršev kot šole.
Na poti do vzgoje dobrega bralca je treba otroka vključevati v sodelovalen odnos z vrstniki in odraslimi, ga naučiti prepoznavati ter povezovati glasove in črke, mu predstaviti različne bralne strategije in mu že od malih nog ponujati čim več različnih vrst čtiva oz. bralno spodbudno okolje. To ne pomeni le, da mu je na voljo veliko knjig iz knjigarn in knjižnic, temveč tudi to, da ima nekoga, s katerim bere in se pogovarja o prebranem.
V prvem razredu s prijaznimi oblikami in metodami pripravljamo učence do kolikor je mogoče gladkega in funkcionalnega branja, ter uporabe le-tega za učenje, ustvarjanje, razmišljanje in razvedrilo. V pouk vsakodnevno vnašamo dejavnosti, s katerimi želimo doseči pri učencih pozitiven odnos do knjige. Izvajamo različne vaje za razvijanje slušnega zaznavanja, vidnega zavedanja, bogatenje besednega zaklada, spontanega in sproščenega govornega nastopanja, razvijanja pozornosti ipd. Posamezniku omogočamo individualno napredovanje po njegovih zmožnostih, spodbudo pri osvajanju tehnike branja in veliko bralnih vaj.

Petkov kulturni dan smo še posebej načrtovano ves dan namenili bralni pismenosti. Najbrž se vsi strinjamo, da je bralna pismenost za človeka potrebna. Kdor ne zna brati, se sramuje, težko pridobiva druga znanja, kar slabo vpliva na njegovo uspešnost in samozavest.  
Učiteljice smo učence motivirale z nebesednimi gibalnimi, sprostitvenimi, domišljijskimi in družabnimi igrami. Nekaj časa smo namenili pogovoru, pripovedovanju in samostojnemu branju zgodb ob slikanici brez besedila in ob slikanicah z besedilom. Ali so učenci razumeli prebrano, smo preverili tako, da so morali izvajati gibe enako kot v prebranem besedilu, ustno odgovarjati na zastavljena vprašanja, narisati, kaj jim je bilo v zgodbici všeč, ugotoviti pravilen naslov iz njim že znanih pravljic in povedi postaviti v smiselno zaporedje. Ob koncu je vsaka skupina ob izdelanem plakatu na temo »Naj branje postane vidno« poročala o opravljenem delu. Ključnega pomena pri delu sta bila motivacija in lastna aktivnost.
Ker smo si vso šolsko leto izposojali knjige iz šolske knjižnice in pridno brali za bralno značko, nas je obiskal mladinski pisatelj Žiga X. Gombač. Povedal nam je marsikaj zanimivega o svoji poti pisateljevanja. Prijeten kulturni dan smo zaključili v knjižnem kotičku, ki smo ga poimenovali Vzemi, preberi, vrni. V njem so učenci po lastnem izboru izbirali med umetnostnimi in neumetnostnimi besedili, ki so jih prinesli od doma.
Obstaja rek, ki pravi, da se pot proti znanju začne z obračanjem strani.
Učenke in učenci prvih razredov so torej na dobri poti.

Mihaela Ovčjak, prof.

noč pravljic 2012

nočBRATI POMENI POČETI PODVIGE.
(Tone Pavček)

DRAGI TRETJEŠOLEC!

Vabim te na 1. noč branja na OŠ Šoštanj. Dogodek se bo zgodil v četrtek, 16. 2. 2012, ob 19. uri , zaključil pa se bo v zgodnih jutranjih urah 17. 2. 2012.

Razredničarka

OBVEZNA »OPREMA«: vstopnica (tvoja najljubša knjiga), baterijska svetilka, pižama, spalna vreča, igrača za spanje, zobna ščetka in pasta, veliko dobre volje in zvedavosti.

 

Spoštovani starši!

»Noč branja« je učinkovita metoda za spodbujanje otrok k branju. Učenci v dobi odraščanja vedno manj berejo oziroma velikokrat ne berejo radi. Z nočjo branja želimo učence pritegniti k branju, jim približati knjigo in jim pokazati, kako se lahko ob knjigi odlično zabavamo in družimo.

Cilji »NOČI PRAVLJIC«:

  • Doživeti branje kot dogodek.
  • Poudariti pomen knjige za kakovostno preživljanje prostega časa.
  • Razvijanje veselja do branja ter kreativnost in kritično razmišljanje ob/po branju.
  • Družiti se.

SPANJE V SPALNICI, KI JE V RESNICI RAZRED, ZNA BITI PRAVA PUSTOLOVŠČINA.

 

Dobimo se pred šolo ob 18. 55. Učenci bodo imeli v času trajanja noči branja na šoli 2 obroka, in sicer večerjo in zajtrk.
V petek nato nadaljujemo s poukom, imeli bomo kulturni dan in z delom zaključili ob 11. 30.

KD, dedek mraz, briljantina

kd dedek22. 12., KD, 1.-4. r. in POŠ, telovadnica, 8.00, dedek Mraz in predstava Razkačen poskok (Boštjan Oder in Sabina Plaznik);

Briljantina22. 12., KD, 9.00, 5. in 7. r.; 11.00, 6., 8. in 9. r., Kulturni dom Šoštanj, muzikal Briljantina.

 

 

 

KD, Bonton 1. r.

bonton18. 11., KD 1. r., Bonton.

 

 

 

 

nd in td, ekskurzije 7. in 9. r.

Gorenjska 7. r.19. 10. 2011, ekskurzije 7. in 9. r.; 7. r. ND Gorenjska: Blejski grad, Vrba; 9. r. TD avstrijska Koroška.

 

 

 

obisk gasilcev 2011

Gasilci 2011V mesecu požarne varnosti so učenci 1. triade v tednu 18.-20. 10. 2011 obiskali ekipo gasilcev PGD Šoštanj mesto.

 

 

 

nd, eko dan, 16. 9. 2011

Ekodan2011V petek, 16. 9. 2011 smo imeli celostni eko dan v sodelovanju s Kmetijsko zadrugo Šaleška dolina, ki je bil namenjen zdravi prehrani z naslovom Imejmo zabavo, jejmo zdravo z raznovrstno ponudbo podeželja Šaleške doline. Ob 11.00 smo se vsi udeležili koncerta v telovadnici, kjer so se nam predstavili:
Gimnastičarji ŠD Maribor Center

Pihalni orkester Zarja

Folklorna skupina OŠ Šoštanj

Twirling klub Šoštanj

glasbena skupina Up n' downs

ter gost koncerta Mitja Petkovšek.

mag. Majda Zaveršnik Puc, ravnateljica

 

7.05-7.50 razredna ura 4.-9.r.
JV in VV 1.-3.r.
8.00-10.45 degustacija v avli po razporedu
bonton prehranjevanja
varna in zdrava prehrana
priprava jedilnikov za ....

11.00-12.30 koncert

2010-2011

ND, škocjanske jame, 6. r.

 

22. 4., zaključek projekta Varujmo in ohranimo Šaleško dolino

Škocjanske21. 6., ND, 6. r., Škocjanske jame.

 

 

 

 

kd, 1. r., KULTURNI DAN V 1. c

kdVrstnikom iz 2. c, pa starim staršem in staršem, mogoče še kakšnemu bratu ali sestrici je bila namenjena prireditev, ki smo jo v 1. c razredu oblikovali v zadnjih štirinajstih dneh. Poiskali smo vse pesmice, ki jih znano deklamirati ali zapeti, vse prstne igre, ki smo se jih naučili kar mimo grede pri pouku in oblikovali scenarij za nastop. Vsak dan smo pridno vadili, izpopolnjevali svoj nastop in včeraj predstavili, kar znamo in zmoremo. Obojega je veliko. In res je obiskovalcem zaigralo srce.

Učiteljici: Martina Žohar, dipl. vzg. in Mihaela Ovčjak, prof.

ND, 7. r., Odpadek naj ne bo samo odpadek

V okviru projekta so sedmošolci morali izdelati uporaben izdelek iz odpadne pločevine. Izdelek v obliki pahljače je naredil David Fijavž, pasjo utico pa učenke Anja Novak, Tadeja Jamnikar, Vesna Krajnc, Klara Geršak, Monika Tajnik, Tinkara Kovač, Teja Rosec in Ana Primik. Za izviren izdelek so osvojile 3. mesto in si s tem prislužile nagradni izlet v mesecu juniju 2011.

 

7. 4. 2011, projekt organizira Medobčinska zveza prijateljev mladine Velenje v sodelovanju z raziskovalci ERICa Velenje za šole iz Velenja, Šmartna ob Paki in Šoštanja.

Potek dejavnosti: 7.55-8.10 malica v jedilnici, 8.15 odhod avtobusa v Velenje - Dom krajanov KS Stara vas, enourno predavanje, 2 uri terenskega ogleda, 11.00 povratek v šolo, 11.15-12.15 delo v učilnici - razgovor o izdelavi izdelka, ogled brošure Pravilno ravnanje z odpadki.

Vodja ND: Danica Švarc, predm. učit.

kd, 4. 2., kulturni dan, 1.-4. razred in POŠ.

KD 1tOgled lutkovne predstave Lutkovnega gledališča Velenje v KD Šoštanj: Kako se kuha pravljica o Rdeči kapici.

Rdeča, rumena … Ne, ne gre za semafor. Govorimo o kapicah: Rdeči, Rumeni in Modri. Verjamete? Učenci 1. c že vedo.

nd, Varujmo in ohranimo šaleško dolino, 8. r.

Slika10. 11. 2010, ND, 8. r., Varujmo in ohranimo Šaleško dolino.

Vodja: Anica Pudgar, predm. učit.

 

 

kd, bonton 2. in 3. r.

Slika 5. 11. 2010, KD, Bonton, 3. a in 3. b, 8. 11. - 3. c in 2. c, 9. 11. - 2. a in 2. b. V sodelovanju z YHD - Društvom za teorijo in kulturo hendikepa.

Vodja: Anita Plamberger, prof.

 

kd, bonton, 1. r.

KULTURNI DAN ZA 1. RAZREDE: BONTON

BontonBonton zajema pravila sodobnega vedenja v družbi. Beseda izhaja iz francoščine in pomeni dober ton ali dober vtis.
Določena pravila obnašanja je potrebno upoštevati na vsakem koraku, saj se tako lahko laže vključujemo v svoje okolje, se med seboj bolje razumemo in povečujemo strpnost ter obzirnost.
Kulturni dan je omogočil učencem prvih razredov vpogled v bonton. Ob pomoči učiteljic in gostov so pridobivali spoznanja in znanja lepega obnašanja v knjižnici, pri jedi, v naravi, na kulturni prireditvi, v prometu in pri pouku. Spoznavali so različne situacije obnašanja, ki jim bodo pomagale pri krmarjenju skozi življenje.
Velik pomen pri pridobivanju pravil obnašanja ima šola, ki skozi različne vsebine in situacije učencem omogoča pridobivanje znanja s tega področja, še večjega pa imajo starši in družina.

Prvošolci vam ponujajo nekaj nasvetov:

 

Pozdraviti je lepo, odzdraviti dolžnost.
Vzpostavljamo in ohranjamo spoštljive odnose.
Upoštevamo drug drugega in se poslušamo.
Uporabljamo besede: PROSIM, HVALA, IZVOLI, OPROSTI, ŽAL MI JE …
Upoštevamo razredne dogovore in pravila.
Odgovorno se obnašamo v prometu in na avtobusu.
Z vedenjem na kulturni prireditvi dokazujemo spoštovanje do nastopajočih.
V knjižnici spoštujemo knjižničarski red.
Spoštujemo naravo in dosledno upoštevamo gozdni bonton.

 

Martina Žohar, dipl. vzg.

kd, z glavo na zabavo

Z glavo na zabavo6. 10. 2010, KD, 7.-9. r., Z glavo na zabavo, Velenje.

Po prireditvi v kulturnem domu Velenje so si 7. razredi v Šoštanju ogledali vilo Majer, 8. razredi Galerijo v Velenju, 9. razredi knjižnico Velenje.

Na prireditvah ZGNZ se prepleta profesionalnost in uigranost programske ekipe ZGNZ, Generacije Nulanula, in vsebinsko močne video-projekcije, ki so jo pripravili v programskem svetu ZGNZ. Mladim ponudijo fenomenalno zabavo, ki je prežeta z močnimi preventivnimi sporočili. Za super razpoloženje mladi obiskovalci ne potrebujejo alkohola, tobaka in prepovedanih drog, poleg tega jim spremišljenimi preventivno-zabavnimi vsebinami ponovno vzbudijo nujno zavedanje o nezdružljivosti uživanja škodljivih substanc z aktivno udeležbo v cestnem prometu. Ekipa ZGNZ slovenske državljne spodbuja k bolj zdravemu preživljanju prostega časa in ponuja alternative prevladujočemu življenjskemu slogu, ki ga intenzivno kreira interes kapitala ob izdatni pomoči medijev.

Vodja KD: Alenka Juršnik, prof.

ND, Iz semena zraste mlada rastlina

ND Seme6. 10. 2010, ND, 6. razred. Teoretično in praktično delo v matičnih učilnicah.

Vodja ND: Anica Pudgar, predm. učit.

 

 

 

KD, Čarovnik iz oza

V četrtek, 30. 9. 2010, so si učenci od 6. do 9. razreda v okviru celostnega kulturnega dne v Domu kulture Velenje ogledali muzikal Čarovnik iz Oza.
Z avtobusi so v Velenje odšli izpred šole ob 9.30, vrnili pa so se ob 12.45.

Vodja KD: Lidia Frelih, predm. učit.

kd, zgodovinski viri

ZgViri22. 9. 2010, KD, 6. a, b, e, Zgodovinski viri, grad Velenje

23. 9. 2010, KD, 6. c, d, Zgodovinski viri, grad Velenje

Vodja KD: Sabina Žnidar, prof.

 

DD, tradicionalni idr. načini prehranjevanja

DD 9. r.20. 9. 2010, dan dejavnosti pri GOS, 9. b in 2./2 9. a, Tradicionalni idr. načini prehranjevanja, ŠCV

21. 9. 2010, dan dejavnosti pri GOS, 9. c in 1./2 9. a, ŠCV

 

 

Vodji DD: Danica Švarc, predm. učit., Anica Pudgar, predm. učit.

2009-2010

ND, 6. r., Škocjanske jame

Slike 6. r. Škocjan4. 6. 2010, Škocjanske jame

 

 

 

naravoslovni dan: Odpadek naj ne bo samo odpadek, 7. r.

Sliki ND Odpadek13. 5., ND, Odpadek naj ne bo samo odpadek, 7. r., mdr. ogled čistilne naprave Šoštanj.

 

 

 

KULTURNI DAN V 1. b: DRUŽENJE GENERACIJ

Slike druženje generacij v 1. bV sredo, 5. maja 2010, smo v 1. b razredu imeli kulturni dan z naslovom: Druženje generacij.
V tem šolskem letu smo se veliko naučili. Ker radi pojemo, plešemo, deklamiramo smo pri pouku oblikovali kratek program.
Dopoldan smo se najprej predstavili vrstnikom. Na predstavo smo povabili učence 2. b razreda z gospo učiteljico Tasjo Srotič. Nastop smo vzeli kot malo generalko in navdušili. Uro kasneje smo se predstavili starim staršem. Veliko dedkov in babic nas je obiskalo in z veseljem so nas spremljali.
»Dedke in babice imamo radi. Z njimi se pogovarjamo, radi nas razvajajo in velikokrat tudi pazijo«, so povedali otroci. Ob koncu so prisotni radi vzeli v naročje svoje vnuke in skupaj smo zapeli pesem Mi se imamo radi.
Popoldan so nastopili za starše..
In kaj smo se ta dan naučili? S skupnimi močmi smo prikazali dober program in z zadovoljstvom sprejeli pohvalo, obnovili smo bonton obnašanja na kulturni prireditvi in se učili obvladovati tremo.

Učiteljici 1.b

kd, bonton, 1. b

Slike KD bontonBonton zajema pravila sodobnega vedenja v družbi. Skupaj s starši poskušamo učitelji opremiti otroke z veščinami lepega vedenja. To nam olajšuje življenje, spodbuja k boljšemu medosebnemu razumevanju in povečujejo strpnost in obzirnost.
V 1. b razredu smo izvedli kulturni dan na temo bonton. Ob pomoči zunanjih gostov (ga. Acman in g. Vogrinca) ter naše knjižničarke go. Frelih smo z dečkom Bontončkom spoznavali pravila lepega vedenja v šoli, v knjižnici, v prometu in v gozdu, pri jedi in na kulturni prireditvi.
Še bo potrebno utrjevati in nadgrajevati veščine obnašanja, da jih bodo učenci ponotranjili in se izkazali kot dobro vzgojeni posamezniki. In skupaj bomo zagotovo zmogli.

Učiteljici v 1. b: ga. Ovčjak in ga. Žohar

kd, pojdimo v muzej, 5. r.

Slika muzej2. 3., 5. a, b, 3. 3., 5. c, d, e, KD: Muzej Velenje; Obleka naredi človeka

 

 

 

Kd, oder besedil

Slike KDKulturni dan, 15. 1. 2010, 1.-9. razred.

Vsi trije prvi razredi, gosti v mali telovadnici, 8.15-9.00.

Vsi trije drugi razredi gosti v mali telovadnici, 9.15-10.00. Gosta 1. in 2. razredov: g. Anton Kugonič (KD Velenje), g. Ferdo Hrovat (Enota reševalnih psov, KD Zgornja Savinjska dolina).

Učenci tretjih razredov v razredih, razdeljeni v dve skupini, 9.15-10.00. Gostje: g. Dominik Hrovat, ga. Marija Kompan, ga. Melani Skornšek (KD Velenje).

Učenci četrih razredov v razredih v dveh skupinah:
1. skupina: 8.15-9.00 2. skupina: 9.15-10.00 Gostje iz Maribora s psi.

Učenci petih razredov v ŠD v dveh skupinah:
1. skupina: 8.15-9.00, 2. skupina: 9.15-10.00. Gostje iz KDRP Celje s psi.

Učenci 6. razredov: 6. a ga. Tatjana Hudomalj, 8.15-9.00; 6. b ga. Mira Zakošek, 8.15-9.00; 6. c ga. Milojka Komprej, 8.15-9.00

Učenci 7. razredov: 7. a g. Stane Vovk, 9.15-10.00; 7. b ga. Tatjana Hudomalj, 9.15-10.00; 7. c g. Stane Vovk, 8.15-9.00; 7. d g. Tomaž Hudomalj, 9.15-10.00

Učenci 8. razredov: 8. a g. Tomaž Hudomalj, 8.15-9.00; 8. b ga. Milojka Komprej, 9.15-10.00; 8. c ga. Mira Zakošek, 9.15-10.00

Učenci 9. razredov: Gostje iz PU Celje, enota vodnikov policijskih psov

 

Od 9.00-10.00 gost znani slovenski novinar, šoštanjski rojak Joco Žnidaršič, ki je svoje novinarske izkušnje delil s skupino učencev pod vodstvom ge. ravnateljice.

Vodja KD: Sonja Bric, učit. predm. pouka

dedek mraz, 1. triada

slike dedek Mraz23. 12. 2009 je učence prve triade in podružnic obiskal dedek Mraz.

 

 

 

2. nd, 9. r., turizem in kulinarika prekmurja

22. 10., 9. a in 9. b, 23. 10., 9. c in 9. d, Dan dejavnosti na Šolskem centru Velenje.

Učenci so spoznavali potek šolanja na ŠCV, načrtovali svojo prehrano, spoznavali turistične in kulinarične znamenitosti Prekmurja, pripravljali prekmurske jedi, se naučili pravilno pripraviti pogrinjek za določeno priložnost. Obenem so izdelali izdelek povezan s Prekmurjem.

nd, 6. r., Iz semena zraste mlada rastlina

Sliki15. 10., Naravoslovni dan, 6. razredi, Iz semena zraste mlada rastlina.

 

 

 

pika nogavička 2009

Slike PikaTehniški in kulturni dan: 1.-3. razred, POŠ Topolšica in POŠ Ravne; četrtek, 24. 9.. (9.00-10.45 ustvarjalne delavnice, 11.30 ogled predstave Pekarna Miš maš, 13.00 prihod v Šoštanj, v POŠ Ravne in POŠ Topolšica prihod okoli 13.30.)

 

zgodovinski viri in njihovo hranjenje

Slike KD 6. r.Kulturni dan, 6. r., Muzej Velenje, Zgodovinski viri in njihovo hranjenje, 22. 9. 2009, 6. b in 6. c, 23. 9., 6. a. V muzejski učni uri so se učenci seznanili z vrstami zgod. virov, z delom zgodovinarja in ustanovami, kjer delajo. Spoznali so muzej kot ustanovo, ki hrani materialne vire in dokumentacijo. Muzejski predmet so ugledali kot dokument in vir informacij, ki se ga na poseben način deponira, konservira, restavrira in razstavlja. Ogledali so si priročni arhiv s hemeroteko, fototeko, diateko in knjižnico Muzeja Velenje. Učenci so si opremili fototečni list, konservator pa jim je pokazal, kako z najosnovnejšo konservacijo predmet zaščitimo, nato pa so sami izvedli osnovno konservacijo predmetov iz lesa, kovine, keramike in porcelana.

Tjaša Hudarin, prof.

DD, KD in ND 2008-2009

Dan dejavnosti v okviru gospodinjskega pouka: ekološko osveščen potrošnik

Sliki EOP5. 5. 2009, 9. r. po NPZ, delni TD, Ekološko osveščen potrošnik. 6. 5. 9.50-11.00 čiščenje okolice šole in šole, 4.-6. ura plesne vaje. 11. 5., Zlati bralni značkarji podelitev po NPZ-ju, ostali 9. r. drugi del tehniškega dneva Ekološko osveščen potrošnik.

Nd: odpadek naj ne bo samo odpadek

SlikiNaravoslovni dan za učence 7. razredov. 9. april 2009. Projekt izvaja Medobčinska zveza prijateljev mladine.

8.15 odhod z avtobusom

enourno predavanje v Domu krajanov v Velenju

dveurni ogled na terenu - vodijo raziskovalci ERICa Velenje

11.15 odhod iz Velenja

do 12.15 delo v razredu

Danica Švarc

Dan dejavnosti v okviru gospodinjskega pouka: jesen je tu

Slike ŠCV4. 11. 9. a in 9. c, 5. 11. 2008 9. b in 9. d: Dan dejavnosti v okviru gospodinjskega pouka: JESEN JE TU; Šolski center Velenje, 6. uro OŠ Šoštanj
Pripomočki, ki jih učenci prinesejo v šolo: beležka ali zvezek, pisala, mapa s 15 listi A4 formata, črtalnik, barvice, škarje, lepilo, selotejp, slikovni material, članki, internetno gradivo o vsem v zvezi z JESENJO (plodovi, pridelki, jedi…), z MARTINOVANJEM in z NOČJO ČAROVNIC. Ista dneva je potekal tehniški dan. Več

 

ND: Varujmo in ohranimo šaleško dolino

Slika večjaV torek, 14. 10. 2008 smo imeli osmošolci naravoslovni dan z naslovom Varujmo in ohranimo Šaleško dolino. Z zanimanjem smo prisluhnili predavatelju g. Emilu Šterbenku, ki nam je predstavil nove informacije o napredku na področju varstva okolja v Šaleški dolini.


Čaka naš še naloga. Imamo super zamisli, kako naj bi izgledal blok VI. Šoštanjske termoelektrarne.


Vodja projekta: Anica Pudgar


KD: kavčnikova domačija 2008

Učenci 6. a, b, c, d smo 30. septembra 2008 preživeli prijeten jesenski dan na Kavčnikovi domačiji v Zavodnjah. Ogledali smo si Kavčnikovo domačijo, 400 let staro dimnico, pravi biser slovenske kmečke arhitekture. Veliko o preteklosti domačije in življenju na podeželju nekoč smo izvedeli iz video filma in ohranjenih predmetov.Slike Kavčnikova domačija
S tolčenjem in mletjem jabolk smo si naredili sladki »tolkec« in ga popili. Na ognju smo pekli jabolka. V ustvarjalni delavnici smo izdelali punčke iz koruznega storža, srčke iz sena in rože iz koruzne slame.
Muzejsko učno uro in muzejsko delavnico so pripravili in vodili strokovni delavci Muzeja Velenje.

Mija Žagar, prof.